Változtassa innovációvá az információs fekete lyukat
A vállalatoknak is szembe kell nézniük a fekete lyuk problémájával. Persze nem valódi fekete lyukról beszélünk, hanem az információkat elnyelő rendszerekről, ahonnan képtelenség megtalálni az adatot. Ezt a jelenséget pedig egyre több cég tapasztalja meg. A „Mostantól a digitális jövőig” rendezvényen, Dr. Anton Zensus-az EHT elnöke- mellett más innovációs szakértők is azt firtatták, hogy hogyan lehet a fekete lyukakat valódi innovációvá alakítani.
Mi okozza az információs fekete lyukakat?
Osztályarchívumok, helyi dossziék, személyes e-mail postafiókok: Az információkat a vállalat sok különböző helyen gyűjti, tárolja. Ha a dokumentumokat, e-maileket és feladatokat valahova elmentettük, ott maradnak. Általában a mentés pillanatában még tudjuk, hogy hova mentettük, ám később ezek is könnyedén elveszhetnek. A nehezen megtalálható és kaotikusan szétszórt információink lényegében egy fekete lyukban vannak.
Ideje megvilágítani a sötétséget
Itt az ideje, hogy a vállalatok kihasználják saját innovatív képességeiket, hogy megvilágítsák az információkezelés fekete lyukait! Az ECM az a technológia, amely lehetővé teszi ennek elérését. És egy olyan ECM-platform, mint például a Doxis4, rejtett információkat fedezhet fel. Az ECM platform lehetővé teszi a cégek számára, hogy teljes áttekintést kapjanak az dokumentumaikról, adataikról és folyamataikról. És ez csak a kezdet! Az igazi cél az információ intelligens kiaknázása.
Ön mit szeretne tenni adataival? A megfelelő technológiával számtalan módon megújíthatja az innovációt:
Tartalom összevonása: Keressen információkat, és hozza össze őket összefüggésbe az üzleti folyamatokkal. Nem számít, hol hozták létre vagy tárolják az információkat. Az intelligens információkezelés új korszaka ránk vár!
AI és tartalomelemzés: A tartalomelemzés és a kognitív szolgáltatások a mesterséges intelligencián keresztül érhetők el. Képesek felismerni a kockázatokat, illetve a jogtalan belépéseket, így kiküszöbölik az adatlopást vagy adatvesztést.
Teljes körű digitalizálás: az intelligens gyártási folyamatoktól a digitális ügyfélszolgálaton át, egészen a digitális üzleti kapcsolatokig a külső és belső partnerekkel – a digitális folyamatoké a jövő!
Együttműködés: Vállalati kontextusban az információ megosztását és az embereknek a világ bármely pontjáról való integrálását jelenti az üzleti folyamatokba.
Forrás: SER Group