Mesterséges intelligencia a dokumentumkezelésben
Olvasási idő: 3 perc
Az SER Group új sorozatot indított, melyben Dr. Gregor Joeris, az SER Group technológiai vezetője feszeget különböző nagy technológiai kérdéseket. Első vendége Dominik Adams, a termékmarketing elnöke és az SER innovációért felelős csapatának a tagja, témájuk pedig nem más, mint maga a mesterséges intelligencia. A mesterséges technológiák egyre népszerűbbek és számos vállalat számára elérhetőbb lett, viszont a megfelelő szakértelem nélkül kockázatokkal járhat.
Az utóbbi években egyre népszerűbb és nagyobb figyelmet is kap maga a mesterséges intelligencia és mindazon előnyök, melyek a vállalatok számára jelent. Nem csoda, hiszen nagy hasznot jelent a cégeknek, ilyen például az automatizált folyamatok, jobb ügyfélszolgálat és a felhasználók számára biztosított okos eszközök. Joeris szerint tehát a mesterséges intelligencia és az információmenedzsment nem csupán jó párost alkotnak, de manapság már elválaszthatatlanok is.
A lehetőségek egyre csak bővülnek
Ügyfeleink már élvezik a tanuló gépek okozta előnyöket a bejövő számlák, levelek és e-mailek feldolgozása kapcsán, hiszen a hitelesítés és adatfeldolgozás már mind automatizáltak. És hogy mi a következő lépés? Ami a felhasználók számára a legnagyobb előnyöket jelenti. Ilyen például az ügyfélszolgálat optimalizálása a válaszidő lecsökkentésével a mesterséges technológiák használatával.
Milyen előnyöket jelenthet még?
Azon felül, hogy képes dokumentumokban személyeket, helyszíneket és vállalatokat azonosítani, a szoftvereket embereknek fejlesztik. Arra tervezik őket, hogy a felhasználót szolgálja. Hogyan tudná megkönnyíteni és felgyorsítani a napi feladatokat? Hogy adhat betekintést a vállalati információkba? Az egyik mód a metaadatok használata. Egy olyan szoftverrel, mint a Doxis4 a dokumentumokhoz, elektronikus fájlokhoz, illetve a folyamatokhoz automatikusan kapcsolódnak a metaadatok. Ez segít megtalálni a szükséges és releváns információkat, azáltal, hogy hasonló kifejezésekre és dokumentumokra is keres. Ezzel a felhasználó személyi asszisztensévé válik a rendszer.
És ami elengedhetetlen a mesterséges intelligenciához.
A mesterséges intelligencia épp olyan „intelligens”, mint a hozzáadott adatok. A vállalatok olyan rendszert szeretnének, mely hiteles, és megbízható. És hogy hogyan bizonyosodhatunk meg arról, hogy a program valóban releváns információkat ad? A tanulási folyamat és az adatok minősége a kulcs. Ha régi, elavult vagy téves információk kerülnek betöltésre, a rendszer rossz következtetéseket vonhat le belőlük.
Mint mindenhez, a mesterséges intelligenciához is nélkülözhetetlen a megfelelő alap. Egy egységes platformra van szükség, amely összehangolt metaadatokkal és az integrált ECM és a BPM segítségével a vállalatok megalapozhatják a jövőbeni információ- és folyamatmenedzsment alapjait.
Forrás: SER Group
(Az SER és a Doxis4 az SER Group Kft. tulajdona, felhasználásához engedély szükséges. Minden jog fenntartva.)